You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Kraunama...

Mūsų tinklaraštis

"Pradžia yra svarbiausia darbo dalis" - Platonas
Stambulo sienų politika
  • Balandžio 3, 2019

Šlitinėji sau gūdžią naktį siauromis tamsiomis Cihangiro gatvelėmis – iš niekur į niekur. Rodos, esi pasaulio pakrašty (nors tiksliau – iš pakraščio atsibeldus į centrą) ir viskas čia taip toli nuo namų. Betgi, ne! Vilnius riot squad pasirūpino, kad lietuvis pasijaustų kaip namie (žr.: nuotrauką). Sakysite, gėda! Atvažiavo, ištėpliojo! Na, gal ir nelegaliai papaišė, bet Stambulo grafičiai ir gatvės menas – tema, apie kurią derėtų pasikalbėti.

Skaityti daugiau
Poliarinis karštis
  • Kovo 27, 2019

Nelepinami stingdančio šalčio kaustomų žiemų ir ilgų tamsių naktų, suomiai žino kaip susitvarkyti su sniegu ir ledu. Šiuos gamtos dovanotus minusus jie paverčia pliusais ir kviečia svečius pasinerti į neįtikėtinų nuotykių pasaulį. Tikrai bus karšta!

Skaityti daugiau
Nuo „Sostų karų“ iki a capella – UNESCO saugomi Dalmatijos perlai
  • Kovo 20, 2019

„Viską mes turim – ir kalnus, ir jūrą, ir saulę, ir gerą maistą“, – sako užkalbintas nedidelio Kroatijos miestelio gyventojas. O aš priduriu – ir turtingą paveldą. Iš dešimties pasauliniam UNESCO kultūros paveldo sąrašui priklausančių objektų, net aštuoni yra viename iš šios šalies regionų Dalmatijoje. Jei priskaičiuotume verbalinį paveldą – būtų devyni. Mano tikslas – apžiūrėti centrinės Dalmatijos žemyninės dalies paminklus

Skaityti daugiau
Kaip tapti nemirtingu
  • Kovo 14, 2019

Ar norite būti nemirtingi? Granatai turi tapti jūsų kasdienės mitybos dalimi, – taip teigia islamas. Pasakojimų apie granatus yra įvairių tautų mitologijoje. Persų mitinis herojus Iskenderas tapo nepažeidžiamas, kai prarijo granato sėklą, o graikų deivė Persefonė, suvalgiusi 7 granato sėklas, įgijo galią pasprukti iš mirusiųjų karalystės. Dar senovės graikai tikėjo, kad granatas atsirado iš vynininkystės dievo Dionizo kraujo.

Skaityti daugiau
Tusulos ežero fenomenas
  • Kovo 4, 2019

Dvidešimtojo amžius pradžioje Tusulos (Tuusula) ežero pakrantėje susiformavo unikali suomių menininkų bendruomenė, sukūrusi ne tik puikių meno kūrinių, bet ir padėjusi pagrindus profesionaliajam šios šalies menui, įrašiusi suomių vardus šalia garsiausių pasaulio kūrėjų. Suomijos aukso amžius, Tik pusvalandis kelio į Šiaurę nuo Helsinkio, vos penkiolika minučių nuo tarptautinio Vantaa oro uosto ir jūs atsidursite vandenų, muzikos, literatūros bei tapybos pasaulyje. Tiesa, ne dabartiniame, o prarastame, – tokiame, koks jis buvo prieš daugiau kaip pusę amžiaus.

Skaityti daugiau
Lietuvių neatrastas Kroatijos rivjieros lobis
  • Vasario 26, 2019

Opatija – lobis, kuris dar tik laukia, kad lietuviai jį atrastų. Adrijos jūros giliausiai į žemyną įsirėžusioje Kvarnero įlankoje esantis kurortas netrukus neabejotinai mes pirštinę pripažintiems Prancūzijos ir Italijos rivjerų miestams. Austrijos rivjera Ar buvai austrų rivjeroje? – įmuša iš vėžių Željkos Stašič klausimas. Hmmmm. Austrai turi kalnus, karvutes, puikią kavą, bet neteko girdėti, kad jie turėtų rivjerą!

Skaityti daugiau