Kaip tapti nemirtingu

Aušrinė Šėmienė | 2019-03-14

Ar norite būti nemirtingi? Granatai turi tapti jūsų kasdienės mitybos dalimi, – taip teigia islamas.

Pasakojimų apie granatus yra įvairių tautų mitologijoje. Persų mitinis herojus Iskenderas tapo nepažeidžiamas, kai prarijo granato sėklą, o graikų deivė Persefonė, suvalgiusi 7 granato sėklas, įgijo galią pasprukti iš mirusiųjų karalystės. Dar senovės graikai tikėjo, kad granatas atsirado iš vynininkystės dievo Dionizo kraujo.

Žaltys, sugundęs Adomą su Ieva paragauti uždrausto vaisiaus, tikriausiai jiems siūlė ne obuolį, o granatą – Pomum granatum – šeimos obuolys – taip dar Viduramžiais buvo vadinamas granatas. Ir Biblijoje minimas „pažinimo medis“, tikriausiai buvo granatas. Žydams 613 granate esančių sėklų primena apie Toroje surašytas 613 prievolių, kurių privalo laikytis doras žydas. Beje, pietų europiečiai tvirtino, kad vaisiuje yra tik 364 sėklos, tiek, kiek dienų metuose. Dar žmonės šneka, kad Europos karalių karūnos buvo sukurtos nusižiūrėjus į laiptuotą granato uodegėlę.

Turkijoje gatvėje neišgerti stiklinės granatų sulčių – didžiulis nusikaltimas!

Osmanų imperijos laikais, granatas turėjo ypatingą reikšmę – daugybė sėklų, paslėptų po tvirta luoba, kėlė asociacijas su Visata, kurios vienybė buvo skirtingume. Viskas viename – tokia buvo granato reikšmė osmanų mene. Beje, iki šiol turkai mėgsta puošti namus keraminiais granato vaisiais, kaip vaisingumo, nemirtingumo ir kelstėjimo simboliu. Beje, iki šiol per vestuves buriama – nuotaika meta per petį granato vaisių taip, kad jis sudužtų – kiek sėklyčių iškris, tiek pora susilauks vaikų.

Turkijoje gatvėje neišgerti stiklinės granatų sulčių – didžiulis nusikaltimas! Visų pirma, savo sveikatai, nes granatas neapsakomai vaistingas, – prisiminkite, gali paversti nemirtingu!

Ir dar – namo reikėtų parsivežti granatų sulčių padažo – salotoms, marinatams, desertams. Geriausia – pirkti turguje iš kaimo babyčių, o verslininkai įsigudrijo pagaminti pigiau, bet klausimas – ar jų padaže yra granatų?

Žmogaus akis granatą mato, kaip sferą, iš tiesų jis yra šešiakampis. Optinę iliuziją sukelia viduje esančios sėklos, todėl dažnai granatus vadina iliuzijų vaisiumi. Hmmm, kur nemirtingumas, ten ir iliuzija… Neapsigaukite, jei pas pasiūlys tapti nemirtingu.