Kerintis Stambulas ir šilko sostinė Bursa

Trukmė - 5 dienos/4 naktys ir dovana - plaukimas laivu per Marmuro jūrą
PIRKITE KELIONĘDAUGIAU

Sužinokite daugiau apie šią įkvepiančią kelionę

PRADŽIOS VIETA

VILNIUS

TRUKMĖ

5 dienos/4 naktys

Stambulas taip arti, – tik 2,5 valandos skrydžio. Pasivaikščiojimu palei Bosforo sąsiaurį ar asmenuke prie Mėlynosios mečetės jau nieko nebenustebinsi. Net pats savęs. Tačiau miestas gali būti tolimas, kaip istorija iš 1000 ir 1 nakties pasakų. Kviečiame į Stambulą, kuris stebina, verčia grožėtis ir šlykštėtis, atsisakyti išankstinių nuostatų ar netgi peržengti ribas.

Šios kelionės metu galėsite ne tik perbėgti per pasaulio sostinę, kaip prašalaitis turistas, bet pajausti ir išgirsti ją, o vėliau – kirsti laivu Bosforą bei Marmuro jūrą, pasinerti į Bursos spindintį šilko pasaulį. 

„Jei pasaulis būtų viena valstybė, Stambulas būtų jo sostinė“

Napoleonas Bonapartas

Keliaukime kartu

Kovo 10–14 d. 2020 m

Balandžio 14–18 d. 2020 m

Gegužės 19–23 d. 2020 m

Birželio 16–20 d. 2020 m

Rugsėjo 22–26 d. 2020 m

Spalio 6–10 d. 2020 m

Lapkričio 10–14 d. 2020 m

Gruodžio 15–19 d. 2020 m

Gruodžio 29 d. 2020 m. – sausio 2 d2021 m. 

KAINA

599 EUR

* SVARBU!

Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.

Vykstant į Turkiją būtinas pasas, kuris po kelionės galioja 6 mėnesius.

Ne Lietuvos piliečiai, vykdami į Turkiją, turi patys pasirūpinti reikiamais dokumentais ar vizomis.

Kelionės programa

1 DIENA (trečiadienis)

Skrisime į Stambulą ketverius metus iš eilės pripažintos geriausia oro pervežimų bendrovės „Turkish airlines“ lėktuvu. Iš Naujojo oro uostos privačiu autobusu keliausime į 4* arba butikinį viešbutį miesto širdyje, prie istorinių pastatų.

Kilsime į Stambulo simbolį – Galatos bokštą*, nuo kurio kuorų matyti Aukso ragas ir senasis miestas. Klausysimės istorijų apie pirmąjį žmonijos istorijoje tarpkontinentinį skrydį bei Peros paslaptis.

Laisvu laiku galėsime išbandyti meihane. Tai – turkiška taverna, su senomis kaip pasaulis tradicijomis. Vėliau, kas turės jėgų, – spalvingas europietiškiausio rajono Bejoglu naktinis ūžesys.

Naktis Stamuble.

2 DIENA (ketvirtadienis)

Po pusryčių viešbutyje lankysime vietas, kurios yra tapę miesto vizitinėmis kortelėmis – Hipodromą, Mėlynąją mečetę (Sultan Ahmet camii), prisiminsime Bizantijos imperiją, Konstantiną Didįjį, kurio dėka dabar esame krikščionys. Senuosiuose sultonų rūmuose Topkapyje* (Topkapi) kalbėsime apie haremo aistras, baltaodžius ir juodaodžius eunuchus, nuskandintas suguloves, maištus, karus, budelių lenktynes ir daug kitų dalykų.

Pietausime Topkapio terasoje, iš kurios matyti banguojantis Bosforas ir kitapus jo plytintys europietiškiausi miesto rajonai bei Azija. 

Po pietų dairysimės po Šv. Sofijos* (Hagia Sofya) soboro skliautus ir prisiminsime imperatorių Justinianą, padovanojusį mums šį architektūros šedevrą, – jo gerus ir nelabai gerus darbus ir 1400 metų šventyklos istoriją.

Tam, kad aprūpintų vandeniu tūkstančius žmonių, senovės romėnų inžinieriai statė akvedukus. Vanduo jais iki šiol teka į miestą. Vandens istoriją studijuosime ir vienoje iš 40 miesto cisternų*.

Paskui suksime link Sirkedži (Sirkeci), – istorinės traukinių stoties, kur atvažiuodavo Agathos Cristie aprašytas Rytų ekspresas. Pakeliui ragausime garsiojo saldumyno baklavos, kurį, žinoma, užgersime arbata.

Laisvu laiku, galėsite nerti į mistišką sufijų pasaulį – magiška muzika, besisukantys dervišai, meditavimas… Išalkus galima pavakarieniauti šeimos restoranėlyje. Šie žmonės atvyko iš Gaziantepo, kuris į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą buvo įrašytas dėl maisto!  

Naktis Stambule.

3 DIENA (penktadienis)

Pusryčiausime viešbutyje, o po to mūsų laukia architekto Mimaro Sianano šedevras – Suleimanija* (Süleymaniye Camii). „Palaidokite mane Suleimano širdyje“, – toks buvo sultonės Rokselanos, beje, kilusios iš Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės, paskutinis noras. Prisiminsime jos ir sultono meilę, architeko Sinano talento didybę, Persijos šacho Tahmaspo humoro jausmą bei daug kitų istorijų.

Ak, užmiršome bozą! Kas tai? Sužinosime seniausioje miesto bozinėje. O gal atsakymą rasite Orhano Pamuko knygoje „Tos keistos mano mintys“?

Stambulas be turgų nebūtų Stambulas. Drąsiai žengsime į Didžiojo turgaus (Kapali carsi) labirintus. Pietausime po turgaus stogais. Vėliau uoslė nuves iki Prieskonių turgaus (Misir carsi). Pardavėjai tikina, jei šis turgus pranyktų, žemė dar 100 metų kvepėtų prieskoniais.

Vakare laisvu metu gal norėtumėte jėgas atgauti viename seniausių Stambulo hamamų, kuris veikia nuo XVI amžiaus?

Naktis Stambule.

4 DIENA (šeštadienis)

Keliamės anksti, pusryčiaujame viešbutyje ir skubame: laukia DOVANA – greitaeigiu laivu plauksime į Bursą, – miestą anapus Marmuro jūros, pirmąją Osmanų imperijos sostinę, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir tekstilės sostinę, kur šilko ir ne tik jo gaminiai apsuka galvą.

Lankysime ankstyvosios Osmanų architektūros šedevrą, XV a. Žaliąją mečetę (Yeşil Cami), ir jos užsakovo sultono Mehmedo I Çelebi kapą*. Šis žmogus suvienijo imperiją.

Makabriškus sultonų rūmų papročius studijuosime sultono Murado II (Muradiye) komplekse*, o kaligrafija gėrėsimės Didžiojoje mečetėje (Ulu camii), kuri buvo pastatyta kaip padėka Alachui už pergalę prieš kryžiuočius 1399 m. Nikopolio mušyje.

Per pietus stiprinsimės Iskender kebapu. Tikriausiai, apsidžiaugsite, pagaliau suradę tai, ką mes Lietuvoje suvokiame kaip kebabą. Eisime jo valgyti ten, kur šis patiekalas buvo  sukurtas – nuo 1867-ųjų veikiantį restoraną ir vis dar priklausantį jį sukūrusiai šeimai.

Bursa ne tik pirmoji osmanų imperijos, bet ir tekstilės sostinė. Rankšluosčiai, lovos skalbiniai ir šilkas – didžiajame miesto turguje pasinersime į pirkinių pasaulį.

Dairysimės į snieguotą Uludago kalno viršūnę – populiariausią Turkijos slidinėjimo kurortą ir, jei spėsime, aplankysime ir Karagözų muziejų*. Karagiozas ir Hačivatas – nacionalinio turkų lėlių šešėlių teatro personažai. Dažniausiai pasakojantys juokingus nutikimus, pašiepiantys žmonių ydas. Šiame muziejuje ne tik pasijuoksime iš bičiulių krečiamų pokštų, bet ir pasigėrėsime įspūdinga teatro lėlių kolekcija ne tik iš Turkijos, bet ir Uzbekijos, Rusijos, Rumunijos.

Vakare laivu grįšime į Stambulą.

Nakvynė Stambule.

5 DIENA (sekmadienis)

Po pusryčių viešbutyje – laisvas laikas paskutinį kartą pažvelgti į pasaulio sostinę ir dar kartą įkvėti jos dvasios.

13 val. pajudėsime link oro uosto. Lėktuve bus patiekti skanūs pietūs. Vilniuje turėtume nusileisti apie 19 valandą.

Akcentai

Sultanahmetas. Senoji istorinė Stambulo dalis, kur yra sultonų rūmai, Šv. Sofijos soboras, Žydroji mečetė, Hipodromas.

Hipodromas. Imperatoriaus Konstantino laikais pastatyta pramogų vieta.

Mėlynoji mečetė. Sultono Achmedo I mečetė, kurios interjerą puošia 20 tūkstančių mėlynų plytelių su 60 rūšių tulpių motyvais.

Topkapis. Rūmai, kuriuose nuo XV a. iki 1856 m. gyveno ir imperiją valdė sultonai.

Šv. Sofijos soboras. Iki šiol viena didžiausių ir įspūdingiausių pasaulio bažnyčių. Pastatyta VI a. imperatoriaus Justiniano įsakymu.

Galatos bokštas. XIV a. genujiečių bokštas, nuo kurio atsiveria vaizdas į Aukso ragą ir Sultanahmetą.

Bosforas. Sąsiauris tarp Juodosios ir Viduržemio jūros.

Istiklalis. Pagrindinė vakarietiškiausio Beyoglu rajono gatvė, apsipirkimo ir naktinio gyvenimo centras.

Didysis turgus. Veikia jau 500 metų. Jame yra daugiau kaip 3000 parduotuvių.

Prieskonių turgus. 99 jo parduotuvėse prekiaujama prieskoniais iš viso pasaulio.

Suleimanija. Viena didžiausių mečečių pasaulyje, islamiškosios architektūros šedevras.

Akvedukas. Romėnų dirbtinis kanalas geriamajam vandeniui tekėti.

Cisternos. Nuo romėnų laikų išlikusi požeminė vandens saugyklos.

Hamamas. Turkiška pirtis su specialia kūno įkaitinimo sistema ir ritualais, veikia nuo XVI a.

Besisukantys  dervišai. Musulmonų tikėjimo šakos sufizmo atstovai, derinantys misticizmą su asketizmu, medituojantys besisukdami pagal specialiai tam sukurtą muziką.

Svarbi informacija

KELIONĖS TIPAS

Istorinė–patyriminė–aktyvi

}

LAIKAS

Vasarą – kaip pas mus, žiemą – +1   

VIZA

Nereikalinga

KELIAUTOJŲ KIEKIS

12-14

SUDĖTINGUMAS

Lengva–vidutinė

w

KELIONĖS VADOVAS

Aušrinė

v

KALBA

Turkų

VALIUTA

Turkijos lira

TRANSPORTAS

Privatus/viešasis

ELEKTRA

220v

Kelionės paketas

Įskaičiuota į kelionę

Z

Pervežimai oro uostas – viešbutis – oro uostas

Z
Pervežimas Mudanjija – Bursa – Mudanija
Z

Apgyvendinimas puikiuose 4* arba butikiniame viešbutyje

Z
Pusryčiai
Z
2 pietūs lėktuve
Z
Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos bei vertimas
Z
Ekskursijos, patirtys
Z
Ausinukų nuoma
Z
Boza
Z
Stambulo kortelė
Z
Kelionės dokumentų sutvarkymas

Neįskaičiuota į kelionę

Lėktuvų bilietai Vilnius–Stambulas–Vilnius
Bilietai į visus * pažymėtus objektus (~75 EUR, – kainos gali pasikeisti dėl valiutos kurso svyravimo ir infliacijos) ir vietinio gido paslaugos
Viešasis transportas
Pietūs ir vakarienės
Arbatpinigiai (apie 10% paslaugos sumos)
Medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės finansinių nuostolių draudimai
Asmeninės išlaidos
Priemoka už vienvietį kambarį – 120 Eur

Galimybės

Z

Pratęsti buvimą Stambule (būtina užsakyti iš anksto)

Z

Pasirinkti ypatingą viešbutį (būtina užsakyti iš anksto)

Z

Gala vakarienė ypatingame restorane su vaizdu į naktinį miestą (~50 Eur)

Z

Turkiška pirtis – hamamas (~40 Eur)

Z

Apsipirkti geriausiuose butikuose, įsigyti aukščiausios kokybės rankų darbo kilimų, sidabro aukso, odos, keramikos dirbinių.