ROŽĖMIS KVEPIANTI TURKIJA -

Maudynės rožių žiedalpiuose, saulėlydis ant travertino terasų, poilsis prie 4 ežerų ir Apaštalų keliai

Trukmė – 8 dienos/7 naktys

PIRKITE KELIONĘDAUGIAU

Sužinokite daugiau apie šią įkvepiančią kelionę

PRADŽIOS VIETA

VILNIUS

TRUKMĖ

8 dienos/7 naktys

Kviečiame į Turkiją, kokios neįsivaizduojate esant, – laukinė gamta, tarp kalnų įsispraudę neapsakomo grožio ežerai, civilizacijos nepaliesti kaimai su gatvėmis maklinėjančiomis karvėmis, patvoriais lesinėjančiomis vištomis, iki horizonto nusidriekiantys rožių laukai ir rožėmis kvepiančios degalinės. Tai vietovės, kur žmonės išgauna aukso vertės kvepiantį gėlių kraują, kur gyvena ramybė ir tyla, kur klausomąsi vėjo bei ežero bangų pliuškenimo ir tarp antikinių miestų likučių prisimenama Šventųjų Apaštalų Pauliaus bei Pilypo kančia.

„Žali pasauliai, žaliuojantys sodai, rožės šypsos, rubinai spindi, sielos, jungdamosi viena su kita, atskleidžia Grožio didybę“

Rumi

Keliaukime kartu

Gegužės 28 - birželio 5 d.d. 2021

KAINA

850 EUR + lėktuvo bilietai

* SVARBU!

Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.

Dėl blogų sąlygų oro balionai numatytu laiku gali neskristi. Būtina turėti patogius, tinkamus vaikščioti kalvomis, batus.

Vykstant į Turkiją būtina turėti pasą, kuris po kelionės galioja 6 mėnesius. Ne Lietuvos piliečiai turi patys pasirūpinti papildomais dokumentais ar vizomis.

KAINA

850 EUR + lėktuvo bilietai

* SVARBU!

Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.

Dėl blogų sąlygų oro balionai numatytu laiku gali neskristi. Būtina turėti patogius, tinkamus vaikščioti kalvomis, batus.

Vykstant į Turkiją būtina turėti pasą, kuris po kelionės galioja 6 mėnesius. Ne Lietuvos piliečiai turi patys pasirūpinti papildomais dokumentais ar vizomis.

Kelionės programa

1 DIENA (šeštadienis)

Į Stambulą skrisime „Turkish airlines“ lėktuvu. Lėktuve bus patiekti skanūs pietūs. Stambule persėsime į kitą lėktuvą, skrendantį į Denizlio Čardako oro uostą. Patogiu privačiu autobusu keliausime į vietiniams žmonėms priklausantį viešbutėlį, kuriame mūsų lauks šeimininkai su sutiktuvių vakariene. Kad kelionė neprailgtų, pakeliui lauks siurprizas.

Vakare laisvą laiką praleisime mažame miestelyje Karahaite, kuriame iš požemių verčiasi karštos versmės. Moterys čia ateina, kad pasisemtų jų grožį saugančio molio.

Nakvynė viešbutyje Karahaite.

2 DIENA (sekmadienis)

Papusryčiavę viešbutyje važiuosime į Buldaną – tekstilininkų sostinę, kur iki šiol meistrai rankomis audžia medvilnę, šilką, liną. 68-erių Selahattinas šio amato pamokys ir mus. Austi jis išmoko iš mamos būdamas vos 8-erių. Sutiksime ir meistrų, kurie dirba modernesnėmis priemonėmis nei Selahattinas. Gal norėsite įsigyti jų rankų darbinių – užuolaidų, patalynės, drabužių, rankšluosčių?

Buldanas turi dar vieną garsenybę – simitus. Tai riestainiai, kuriuos kasdien valgo kiekvienas Turkijos gyventojas – 80 mln.gyventojų – 80 mln.iškeptų simitų kasdien! Nors šie riestainiai kepami visoje šalyje, turkai žino, kad Buldane jie – geriausi. Ragausime simitų garsiausioje miestelio arbatinėje ir, žinoma, užgersime turkiška arbata, – taip, kaip daro visi šios šalies žmonės. Apžiūrėsime senojo miestelio spalvotus namus, kurių, laimei, dar nesugadimo „restauracija“. Pietums – vietiniai patiekalai!

Tuomet šoksime į autobusą ir važiuosime į Tripolį*, – ne tą, kuris Libijoje, o prie Meandro upės, – tačiau ne mažiau garsų. Šis miestas galybę pasiekė romėnų laikais, tad bus proga pasigrožėti romėnų architektų gerbėjimais, jų stiliaus ir proporcijų jausmu. Tripolį iki šiol aktyviai tiria archologai, prieš pora metų čia jie rado 2 tūkst.metų senumo alyvuogių spaudyklą, o pernai – gerai išlaikusį net 32 metrų ilgio fontaną. Pakeliui į Pamukalę pravažiuosime daugybę sodų, kuriuose žmonės augina figas ir vynuoges. Gal sustosime pasilabinti su jais?

Pavakary, kai saulės spinduliai taps nebe tokie aštrūs ir namo išvažiuos dauguma didžiuliais autobusais atvykusių turistų, leisimės į Hierapolį* – milžinišką antikinio pasaulio miestą! Lankysime vieno iš dvylikos apaštalų – Šv. Pilypo kapą, maudysimės Kleopatros baseine. Brisdami tūkstančius metų čiurlenančiais upeliais ir klausydamiesi šilto vėjelio saulę miegop palydėsime ant Pamukalės* balto travertino terasų. Pažiūrėti šio gamtos stebuklo atvyksta žmonės iš viso pasaulio. Laisvu laiku vakarieniausime ir gurkšnosime vyną viename iš žavių restoranėlių.  Nakvynė viešbutyje Karahaite.

3 DIENA (pirmadienis)

Papusryčiavę viešbutyje skubėsime į Denizlį. Funikulieriumi klisime į 1400 metrų aukštį ir nuo kalno viršūnės apžvelgsime apylinkes. Atgavę žadą lėksime į Turkijos Maldyvus! Taip vadinamas Saldos ežeras su kerinčiai žydru vandeniu ir akinamai baltu paplūdimio smėliu. Maudysimės, deginsimės ir užkandžiausime ant kranto esančiose užkandinėse.

Gerokai po pietų pasieksime kito ežero – Bulduro pakrantę ir ant jos įsikūrusį laukinių gyvūnų reabilitacijos centrą – Lisinia. Čionykščiai žmonės, radę sužeistus paukščius, zuikius, net vilkus, parisigabena į centrą ir juos išgydę, paleidžia atgal į laisvę. Lisinia darbuotojai augina vaistažoles ir iš jų gamina arbatas, kūno priežiūros produktus. Laukinių augalų karalystę stengsmės pažinti keletą kilometrų keliaudami apylinkėmis – ežeras ir kalnai!

Nakvosime Kujudžako kaime. Sename name pasijausime kaip namie – su šeimininkais, kurie gyvena kartu, gaminsime vakarienę, gal jie išmokys mus ilgus vakarus leisti be kompiuterio, taip, kaip leidžia kaimo žmonės. Laisvu laiku eisime apžiūrėti kaimo – seni namai, gatvėmis vaikšto karvės, lesinėja vištos, pakrašty rymo senos kapinaitės. Kiek gyvenimų čia prabėgo… Naktis pensione Kujudžake.

4 DIENA (antradienis)

Po pusryčių laukia rožių laukai, besidriekiantys dešimtis hektarų. Padėsime šių nuostabių augalų agintojams skinti kvepiančius žiedus ir vešime juos į eterinio aliejaus spaudyklą. Meistrai žadėjo parodyti kaip senais aparatais, kuriuos naudoja ne viena rožių augintojų karta, distiliuojami žiedai ir studijuosime kaip veikia šiuolaikiniai distiliavimo aparatai. Pietausime kartu su rožių augintojais. Ir iki vakaro patys išmoksime išgauti brangius kvepiančius lašus, pagal senuosius turkų receptus gaminti kūno priežiūros priemones ir ką pagaminę parsivešime namo. Bet – svarbiausia – nersime į rožių žiedlapius tarsi vandenį!

Vakarienė lauks pas svetingus šeimininkus, o po jos laisvu laiku virsime rožių uogienę, eisime apžiūrėti kaimo sodų!

Naktis pensione Kujudžake.

5 DIENA (trečiadienis)

Dieną pradėsime nuo kaimiškų pusryčių, o po jų vėl leisimės į rožių laukus, plytinčius aplink kaimą – paskutinė distiliacija, paskutiniai patarimai, paskutiniai kvapai, paskutinės nuotraukos. Vidudienį pasiimsime mantą ir išvažiuosime į Ispartą. Regiono centras turi mažulytį, bet žavų senamiestį. Pietausime centre, kuriame dominuoja vienintelė – rožinė – spalva, o po to skubėsime į Akpinarą. Šis kaimelis yra 1600 metrų aukštyje. Iš paukščio skrydžio apžvelgę trečiąjį mūsų kelionėje Egirdiro ežerą ir jo apylinkes, nusileisime į ežero pusiasalyje esantį miestelį tokiu pat pavadinimu, kaip ir ežeras – Egirdiras. Jis yra lėtųjų miestų „CittaSlow“ judėjimo narys. Apsistosime nuostabiame pensione ant ežero kranto. Šeimininkas vakarienei žada iškepti ešerį.  

Laisvu laiku apžiūrėsime miestelį – ten yra pilis, mečetės, senovinės mokyklos, mažų parduotuvėlių ir kavinaičių, arbatinių. Netolies esančiame paplūdimyje galima maudytis, gal koks žvejys pasiūlys paplaukioti laivu?

Naktis pensione Egirdire.

6 DIENA (ketvirtadienis)

Kelsimės labai anksti – su aušra turime suspėti į Bagioreno kaimą. Saulei tekant  suskinti rožių žiedlapiai didžiuliuose krepšiuose asilais atkeliauja į kaimo aikštę, kur atvažiuoja žiedlapių pirkliai. Sėkmingai pardavę derlių eisime pas rožių augintoją turkiškų pusryčių, – neapsakoma patirtis! Pasisotinę pėdinsime į kalnų apsuptą žavų Barla miestelį. Šniuktinėsime po gatves, gersime arbatą, pietausime. Pavakary grįšime į Egirdirą, kad apžiūrėtume miestelį ir sužinotume jo istoriją, patirtume kaip jo žmonės gyvena dabar.

Vakarieniausime vėl pensione. Jo šeimininkas – neprilygstamas žuvų patiekalų specialistas. Smalsu, kuo šįkart vaišins? Gal vėžiais, gal karpiais? Laisvu laiku – maudynės ežere ir vakaro arbata miestelyje.

Naktis pensione Egirdire.

7 DIENA (penktadienis)

Po pusryčių važiuosime prie ketvirtojo mūsų kelionėje Kovados ežero – endeminiai medžiai, paukščiai ir vienas įdomiausių Jazilio kanjonas, išvertus – „parašytas“. Taip jis pavadintas dėl to, kad čia archeologai ant uolų rado labai senus įrašus. Dabar ten valstybės saugomas gamtos parkas. Nupėdinę juo kelis kilometrus atsidursime upėtakių fermoje. Kaip neparagavus čionykščių žuvų?

Vėliau aplankysime antikinį miestelį Aladžahiojuk, vietinių vadinamą Adada. Tyrėjai mano, kad pastarasis pavadinimas klięs iš senosios Anatolijos gyventojų luvių kalbos, bet mums svarbu kiti dalykai – kai Šv. Paulius išsiruošė į pirmąją savo misionierišką kelionę, jo kelias driekėsi per Adadą! 

Vakarieniausime Egirdire. Po to – laisvas laikas. Gal kas jėgas norės atgauti vietiniame hamame? Su rožėmis? 

Naktis pensione Egirdire.

8 DIENA (šeštadienis)

Pusryčiausime terasoje, žiūrėdami į iki horizonto nutolantį ežerą ir kalnus. Deja, teks atsisveikinti su šiuo gamtos kampeliu ir jame palikti dalelę širdies. Kilsime namo iš Ispartos oro uosto. Į kitą lėktuvą teks persėsti Stambule. Vilnių pasieksime apie 19 valandą.

Akcentai

Akpinaras. Kaimelis 1600 metrų aukštyje.

Aladžahiojiukas. Antikinis miestas, kuriame pirmosios misionieriškos kelionės metus buvo apsistojęs Šv. Paulius.

Bagiorenas. Kaimas, kur vyksta rožių žiedlapių aukcionai.

Barla. Nedidelis jaukus miestelis tarp kalnų.

Buldanas. Miestelis – tekstilininkų centras, kur iki šiol meistrai audžia rankomis.  audžia medvilnę, šilką, liną.

Bulduras. Ežeras šalia kurio laukinių gyvūnų reabilitacijos centras.

Denizlis. Miestas, regiono centras su į 1400 metrų aukščio kalną keliančiu funikulieriumi.

Hierapolis. Milžiniškas antikinis miestas, kuriame palaidotas Apaštalas Pilypas.

Egirdiras. Ežeras tarp klanų ir miestelis „CittaSlow“ judėjimo narys.

Isparta. Regiono centras su mažu, bet žaiu senamiesčiu, kuriame yra dengtas turgus, įspūdinga mečetė.

Jazilis. Kanjonas, valstybės saugomas gamtos parkas.

Kovada. Įspūdingas ežeras tarp kalnų, kuriuose auga endeminiai medžiai, yra viena savarbiausių šalyje paukščių stebykla.  

Kujudžakas. Kaimas, kurio gyventojai verčiasi rožių ir levandų eteroinio aliejaus gamyba.

Lisinia. laukinių gyvūnų reabilitacijos centras.

Pamukalė. Kaimelis, garsėjantis balto travertino terasomis. 

Salda. Ežeras su kerinčiai žydru vandeniu ir akinamai baltu paplūdimio smėliu, vadinamas Turkijos Maldyvais.

Simitai. Riestainiai, kuriuos kasdien valgo kiekvienas Turkijos gyventojas.

Tripolis. Įspūdingas romėnų miestas.

Svarbi informacija

KELIONĖS TIPAS

Istorinė–patyriminė–aktyvi

}

LAIKAS

Vasarą – kaip pas mus, žiemą – +1   

VIZA

Nereikalinga

KELIAUTOJŲ KIEKIS

12-14

SUDĖTINGUMAS

Lengva–vidutinė

w

KELIONĖS VADOVAS

Aušrinė

v

KALBA

Turkų

VALIUTA

Turkijos lira

TRANSPORTAS

Privatus/viešasis

ELEKTRA

220v

Kelionės paketas

Įskaičiuota į kelionę

Z

Apgyvendinimas kaimo viešbutėliuose ir pensionuose, kurie atitinka maždaug 3*

Z

Pusryčiai

Z

6 vakarienės

Z

Visi pervežimai

Z

Lietuvio kelionės vadovo paslaugos bei vertimas

Z
Kelionės dokumentų sutvarkymas
Z

Kėlimąsis funikulieriumi

Neįskaičiuota į kelionę

Lėktuvų bilietai – Vilnius–Stambulas–Denizlis ir Isparta–Stambulas–Vilnius (apie ~250–350 Eur)

Pietūs 

1 vakarienė

Bilietai į mokamus objektus ir vietinių gidų paslaugos (~50–60 Eur)

Stiprieji gėrimai per vakarienę

Arbatpinigiai (apie 10% paslaugos sumos)
Medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės finansinių nuostolių draudimai
Asmeninės išlaidos

Priemoka už vienvietį kambarį – 200 Eur

Galimybės

Z

Skrydis karšto oro balionu (~150–250 Eur) – būtina užsakyti iš anksto

Z

Turkiška pirtis – hamamas (~15 Eur)

Z

Plaukimas laivu (~15 Eur)