Saulėlydis Pamukalėje, levandų laukai, poilsis prie 4 ežerų ir Apaštalų takai

 

Trukmė – 8 dienos/7 naktys

PIRKITE KELIONĘDAUGIAU

Sužinokite daugiau apie šią įkvepiančią kelionę

PRADŽIOS VIETA

VILNIUS

TRUKMĖ

8 dienos/7 naktys

Akylą keliautoją centrinė Anatolija paperka laukine gamta, neapsakomo grožio ežerais, tarp kalnų įsispaudusiais civilizacijos nepaliestais kaimais, iki horizonoto nusidriekiančiais levandų laukais ir miesteliais, kurių gyventojai išpažįsta lėtą gyvenimą, – girdėjote „CittaSlow“?! Iš levandų šie žmonės spaudžia kvepiančius lašus, iš ežerų traukia žuvis, stebi danguje nardančius paukščius ir kviečia svečius gėrėtis gamta einant piligriminiu Šv.Pauliaus keliu.

Keliaukime kartu

Liepos 11 d. – liepos 18 d2021 m.

KAINA

849 EUR + lėktuvo bilietai

* SVARBU!

Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.

Dėl blogų sąlygų oro balionai numatytu laiku gali neskristi. Būtina turėti patogius, tinkamus vaikščioti kalvomis, batus.

Vykstant į Turkiją būtina turėti pasą, kuris po kelionės galioja 6 mėnesius. Ne Lietuvos piliečiai turi patys pasirūpinti papildomais dokumentais ar vizomis.

Kelionės programa

1 DIENA (šeštadienis)

Į Stambulą skrisime „Turkish airlines“ lėktuvu. Ši kompanija jau penkerius metus pripažinta geriausia Europoje. Lėktuve bus patiekti skanūs pietūs. Stambule persėsime į kitą lėktuvą, skrendantį į Denizlio Čardako oro uostą.  

Patogiu privačiu autobusu keliausime į vietiniams žmonėms priklausantį viešbutėlį, kuriame mūsų lauks šeimininkai su sutiktuvių vakariene. Kad kelionė neprailgtų, pakeliui lauks siurprizas.

Vakare laisvą laiką praleisime mažame miestelyje Pamukalėje, į kurį žmonės iš viso pasaulio atvažiuoja pasižiūrėti gamtos stebuklo – balto travertino terasų.  

Nakvynė viešbutyje Pamukalėje.

2 DIENA (sekmadienis)

Papusryčiavę viešbutyje važiuosime į Buldaną – tekstilininkų sostinę, kur iki šiol meistrai rankomis audžia medvilnę, šilką, liną. 68-erių Selahattinas šio amato pamokys ir mus. Austi jis išmoko iš savo mamos būdamas vos 8-erių ir iki šiol neapleidžia šio amato.  Sutiksime ir meistrų, kurie dirba modernesnėmis priemonėmis nei Selahattinas. Gal norėstie įsigyti jų rankų darbinių – užuolaidų, patalynės, drabužių?

Buldanas turi dar vieną garsenybę – simitus. Tai riestainiai, kuriuos kasdien valgo kiekvienas Turkijos gyventojas. Įsivaizduokite – 80 mln.gyventojų – 80 mln.iškeptų simitų kasdien! Su sąlyga, jeigu kiekvienas žmogus suvalgo tik vieną! Nors šie riestainiai kepami visoje šalyje, turkai žino, kad Buldane jie – geriausi. Ragausime simitų garsiausioje miestelio arbatinėje ir, žinoma, užgersime turkiška arbata, – taip, kaip daro visi šios šalies žmonės. Apžiūrėsime senojo miestelio spalvotus namus, kurių, laimei, dar nesugadimo „restauracija“. Pietums – vietiniai patiekalai!

Tuomet šoksime į autobusą ir važiuosime į Tripolį, – ne tą, kuris Libijoje, o prie Meandro upės, – tačiau ne mažiau garsų. Šis miestas galybę pasiekė romėnų laikais, tad bus proga pasigrožėti romėnų architektų gerbėjimais, jų stiliaus ir proporcijų jausmu. Tripolį iki šiol aktyviai tiria archologai, prieš pora metų čia jie rado 2 tūkst.metų senumo alyvuogių spaudyklą, o pernai – gerai išlaikusį net 32 metrų ilgio fontaną. Grįždami į Pamukalę pravažiuosime daugybę sodų, kuriuose vietinai žmonės augina figas ir vynuoges. Gal sustosime pasilabinti su jais.

Pavakary, kai saulės spinduliai taps nebe tokie aštrūs ir namo išvažiuos dauguma didžiuliais autobusais atvykusių turistų, leisimės į Hierapolį – milžinišką antikinio pasaulio miestą! Lankysime vieno iš dvylikos apaštalų – Šv. Pilypo kapą, maudysimės Kleopatros baseine, o saulę miegop palydėsime nuo Pamukalės balto travertino terasų.  

Laisvu laiku vakarieniausime ir gurkšnosime vyną viename iš žavių Pamukalės restoranėlių.  

Nakvynė Pamukalėje.

3 DIENA (pirmadienis)

Papusryčiavę viešbutyje skubėsime į violetinį rojų. Už pusatros valandos kelio driekiasi didžiausi Turkijoje levandų laukai. Gėrėsimės, uostysime, fotografuosimės ir apgirsime… O atgavę žadą lėksime į Turkijos Maldyvus! Taip vadinamas Saldos ežeras su kerinčiai žydru vandeniu ir akinamai baltu paplūdimio smėliu. Maudysimės, deginsimės ir užkandžiausime ant kranto esančiose užkandinėse.

Gerokai po pietų pasieksime kito ežero – Bulduro pakrantę ir ant jos įsikūrusį laukinių gyvūnų reabilitacijos centrą – Lisinia. Čionykščiai žmonės, radę sužeistus paukščius, zuikius, net vilkus, parisigabena į centrą ir išgydę, paleidžia atgal į laisvę. Lisinia darbuotojai augina vaistažoles ir iš jų gamina arbatas, kūno priežiūros produktus. Laukinių augalų karalystę stengsmės pažinti keletą kilometrų keliaudami apylinkėmis – ežeras ir kalnai!

Nakvosime Kujudžako kaime. Sename name pasijausime kaip namie – su šeimininkais, kurie gyvena kartu, kalbėsimės, gaminsime vakarienę, gal jie išmokys mus ilgus vakarus leisti be kompiuterio, taip, kaip leidžia kaimo žmonės.

Laisvu laiku eisime apžiūrėti kaimo – seni namai, gatvėmis vaikšto karvės, lesinėja vištos, pakrašty rymo senos kapinaitės. Kiek gyvenimų čia prabėgo…

Naktis Kujudžake.

4 DIENA (antradienis)

Po pusryčių laukia levandų laukai, dešimtis hektarų besidriekiantys aplink kaimą. Padėsime šių nuostabių augalų agintojams skinti kvepiančius žiedus. Ką suskynę pargabensime į kaimą. Meistrai žadėjo parodyti kaip senais aparatais, kuriuos naudoja ne viena karta levandų augintojų, distiliuojami žiedai. Iki vakaro ir mes išmoksime išgauti brangius kvepiančius lašus, rišime kvepiančias puokštes, pagal senuosius turkų receptus gaminsime kūno priežiūros priemones ir ką pagaminę parsivešime namo.

            Vakarienė lauks pas svetingus šeimininkus, o po jos laisvu laiku virsime levandų uogienę, eisime apžiūrėti kaimo sodų!

Naktis Kujudžake.

5 DIENA (trečiadienis)

Dieną pradėsime nuo kaimiškų pusryčių, o po jų vėl leisimės į levandų laukus – paskutiniai patarimai, paskutiniai kvapai, paskutinės nuotraukos. Vidudienį pasiimsime mantą ir išvažiuosime į Akpinarą. Šis kaimelis yra 1600 metrų aukštyje. Iš paukščio skydžio apžvelgę trečiąjį mūsų kelionėje Egirdiro ežerą ir jo apylinkes, nusileisime į ežero pusiasalyje esantį miestelį tokiu pat pavadinimu, kaip ir ežeras – Egirdiras. Jis yra lėtųjų miestų „CittaSlow“ judėjimo narys.

Apsistosime nuostabime pensione ant ežero kranto. Šeimininkas vakarienei žada iškepti ežero ešerį, kuriuo garsėja Eğirdiras.

Laisvu laiku apžiūrėsime miestelį – ten yra pilis, mečetės, senovinės mokyklos, mažų parduotuvėlių ir kavinaičių, arbatinių. Netolies esančiame paplūdimyje galima maudytis, gal koks žvejys pasiūlys paplaukioti laivu? 

Naktis Egirdire.

6 DIENA (ketvirtadienis)

Papusryčiavę pensione, skubėsime slėptis nuo dienos karščio – Dedegiolo kalno plato tikrai vėsiau. Gėrėdamiesi laukine gamta, stengdamiesi atpažinti vietinius augalus ir stebėdami ore nardančius pauščius, 8–10 kilometrų keliausime pėščiomis kalnų takeliais. Pietums – barbekiu. Tiems, kas nedrįs kopti į kalnus, galės pasivaikščioti po plato, – tikrai bus ką veikti!

Vakarieniausime vėl pensione. Jo šeimininkas – neprilygstamas žuvų patiekalų specialistas. Smalsu, kuo šįkart vaišins?

Laisvu laiku – maudynės ežere ir vakaro arbata miestelyje.

Naktis Egirdire.

7 DIENA (penktadienis)

Po pusryčių važiuosime prie ketvirtojo mūsų kelionėje Kovados ežero – endeminiai medžiai, paukščiai ir vienas įdomiausių Yazilio kanjonas, išvertus – „parašytas“. Taip jis pavadintas dėl to, kad čia archeologai ant uolų rado labai senus įrašus. Dabar ten valstybės saugomas gamtos parkas. Nupėdinę juo kelis kilometrus atsidursime upėtakių fermoje. Kaip neparagavus čionykščių žuvų?

Vėliau aplankysime antikinį miestelį Aladžahiojuk, vietinių vadinamą Adada. Tyrėjai mano, kad pastarasis pavadinimas klięs iš senosios Anatolijos gyventojų luvių kalbos, bet mus svarbu kiti dalykai – kai Šv. Paulius išsiruošė į pirmąją savo misionierišką kelionę, jo kelias driekėsi per Adada! 

Vakarieniausime Egirdire. Po to – laisvas laikas. Gal kas jėgas norės atgauti vietiniame hamame? 

Naktis Egirdire.

8 DIENA (šeštadienis)

Pusryčiausime terasoje, žiūrėdimi į iki horizonto nutolantį ežerą ir kalnus. Deja, teks atsisveikinti su šiuo gamtos kampeliu ir jame palikti dalį širdies. Kilsime namo iš Ispartos oro uosto. Į kitą lėktuvą teks persėsti Stambule. Vilnių pasieksime apie 19 valandą.

Akcentai

Akpinaras. Kaimelis 1600 metrų aukštyje.

Aladžahiojiukas. Antikinis miestas, kuriame pirmosios misionieriškos kelionės metus buvo apsistojęs Šv. Paulius.

Buldanas. Miestelis – tekstilininkų centras, kur iki šiol meistrai audžia rankomis.  audžia medvilnę, šilką, liną.

Bulduras. Ežeras šalia kurio laukinių gyvūnų reabilitacijos centras.

Dedegiolas. 2998m. aukščio kalnas. Žemiau esančiame plato yra daug pėščiųjų takų. Galima gėrėtis laukine gamta.

Hierapolis. Milžiniškas antikinis miestas, kuriame palaidotas Apaštalas Pilypas.

Egirdiras. Ežeras tarp klanų ir miestelis „CittaSlow“ judėjimo narys.

Isparta. Regiono centras su mažu, bet žaiu senamiesčiu, kuriame yra dengtas turgus, įspūdinga mečetė.

Jazilis. Kanjonas, valstybės saugomas gamtos parkas.

Kovada. Įspūdingas ežeras tarp kalnų, kuriuose auga endeminiai medžiai, yra viena savarbiausių šalyje paukščių stebykla. 

Kujudžakas. Kaimas, kurio gyventojai verčiasi rožių ir levandų eteroinio aliejaus gamyba.

Lisinia. laukinių gyvūnų reabilitacijos centras.

Pamukalė. Kaimelis, garsėjantis balto travertino terasomis. 

Salda. Ežeras su kerinčiai žydru vandeniu ir akinamai baltu paplūdimio smėliu, vadinamas Turkijos Maldyvais.

Simitai. Riestainiai, kuriuos kasdien valgo kiekvienas Turkijos gyventojas.

Tripolis. Įspūdingas romėnų miestas.

Apgyvendinimas: Puikūs kaimo viešučiai ir pensionai

Svarbi informacija

KELIONĖS TIPAS

Istorinė–patyriminė–aktyvi

}

LAIKAS

Vasarą – kaip pas mus, žiemą – +1   

VIZA

Nereikalinga

KELIAUTOJŲ KIEKIS

12-14

SUDĖTINGUMAS

Lengva–vidutinė

w

KELIONĖS VADOVAS

Aušrinė

v

KALBA

Turkų

VALIUTA

Turkijos lira

TRANSPORTAS

Privatus/viešasis

ELEKTRA

220v

Kelionės paketas

Įskaičiuota į kelionę

Z

Apgyvendinimas šarimnguose kaimo viešbutėliuose ir pensionuose;

Z

Pusryčiai

Z

6 vakarienės

Z

Visi pervežimai

Z

Lietuvio kelionės vadovo paslaugos bei vertimas

Z

Bilietai į visus objektus

Z

Vietinių gidų paslaugos

Z
Ekskursijos
Z

Kelionės dokumentų sutvarkymas

Neįskaičiuota į kelionę

Lėktuvų bilietai Vilnius–Stambulas–Denizlis ir Isparta–Stambulas–Vilnius (apie ~250–350 Eur)

Pietūs 

1 vakarienė Pamukalėje

Stiprieji gėrimai per vakarienę

Arbatpinigiai (apie 10% paslaugos sumos)
Medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės finansinių nuostolių draudimai
Asmeninės išlaidos

Priemoka už vienvietį kambarį – 200 Eur

Galimybės

Z

Skrydis karšto oro balionu (~150–250 Eur) – būtina užsakyti iš anksto

Z

Turkiška pirtis – hamamas (~15 Eur)

Z

Plaukimas laivu (~15 Eur)