Surrealistinė Kapadokija–sufijų Konija–nematytas Stambulas

Trukmė - 8 dienos/7 naktys
PIRKITE KELIONĘDAUGIAU

Sužinokite daugiau apie šią įkvepiančią kelionę

PRADŽIOS VIETA

VILNIUS

TRUKMĖ

8 dienos/7 naktys

Turkijoje, Anatolijos širdyje plytinčią žemę, norisi ryti akimis, uosti nosimi, įkvėpti burna ir išgirsti ausimis. Tačiau tikroji palaima apima, kai ją jauti širdimi. Vaizdai, garsai ir kvapai ima vibruoti viduje tarsi įtempta styga ir supranti, kad namo negrįši toks, koks išvažiavai. Šios kelionės metu pasinersime į mistišką gamtos ir žmonių suformuotą pasaulį. Apsupti unikalaus siurrealistinio gamtovaizdžio pėdinsime įvairiaspalviais slėniais, lįsime į požeminius miestus, kopsime ant kalvų ir kilsime į dangų, klausysimės baltos tylos ir, apgaubti negirdėtos muzikos, medituosime su besisukančiais dervišais.

„Mylėdamas prašyk beprotybės, atsisakyk gyvenimo, leiskis į pavojingus nuotykius po dykumas, tvindomas kraujo ir ugnies!“

Rumi

Keliaukime kartu

Balandžio 30 d. – gegužės 7 d2021 m.

Spalio 17–24 d. 2020 m

KAINA

849 EUR + lėktuvo bilietai

* SVARBU!

Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.

Vykstant į Turkiją būtinas pasas, kuris po kelionės galioja 6 mėnesius.

Ne Lietuvos piliečiai, vykdami į Turkiją, turi patys pasirūpinti reikiamais dokumentais ar vizomis.

Būtina turėti patogius, tinkamus vaikščioti kalvomis batus.

Kelionės programa

1 DIENA (šeštadienis)

Į Stambulą išskrisime po pietų „Turkish airlines“ lėktuvu. Ši kompanija jau penkerius metus pripažinta geriausia Europoje. Lėktuve bus patiekti skanūs pietūs. Stambulo naujajame oro uoste persėsime į kitą lėktuvą, skrendantį į vieną iš Kapadokijos oro uostų (Nevšehirą arba Kaiserį).

Patogiu privačiu autobusu keliausime į įspūdingą viešbutį, įsikūrusį restauruotame senoviniame name.

Nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

2 DIENA (sekmadienis)

Kelsimės su tamsa ir skubėsime ant kalvos stebėti, kaip saulei tekant į dangų kyla šimtai karšto oro balionų. Po įspūdingo reginio grįšime į viešbutį pusryčių.

Kaip susiformavo neįtikėtinas kraštovaizdis studijuosime Balandžių slėnyje ir Esentepe, iš arčiau keistas uolas tyrinėsime žygiuodami Meilės slėniu (2–4 km) ir spėliosime, kodėl ši vieta taip pavadinta. Atsipūsti sustosime prie Učhisaro pilies*. Iš tiesų tai – 60 metrų kalva, gerai matoma iš daugelio Kapadokijos miestelių. Joje daugybė kambarių, sujungtų praėjimais ir tuneliais. Nors pilis pirmąkart rašytiniuose šaltiniuose paminėta XIV a., manoma, kad pirmieji kalvoje būstus išrausė hetitai (III–II tūkstantmetis pr.m.e). Kadais čia gyveno apie 1000 žmonių. Gal kas ir mus paskvies į svečius?

Kapadokijoje yra kasyklos, kuriose išgaunamas aukščiausios kokybės oniksas. Vietiniai auksarankiai tūkstančius metų iš jo gamina papuošalus, indus, vazas, šviestuvus. Patyręs meistras su mumis pasidalys šio sunkaus amato paslaptimis. Liūdną Kapadokijos legendą išgirsime Čatalkaja, o širdies graužatį numalšinsime vietiniu vynu – Kapadokija šio gėrimo tėvynė. Vynuogių ūkelio savininkai spaudžia vyną taip, kaip jo pirmtakai penkis tūkstančius metų.

Vakare laukia dar viena patirtis – mažame restoranėlyje ragausime vietinių patiekalų. Laisvu laiku bus galima mėgautis turkiškos pirties – hamamo malonumais ar klausytis gyvos muzikos bare.

Nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

3 DIENA (pirmadienis)

Po pusryčių viešbutyje kojas mankštinsime Rožiniame slėnyje (3–5 km.), kur kiekviena kalva keliautojus pasitinka balsvų, pilkšvų, rausvų ir net raudonų spalvų kleketavimu, ir gėrėsimės fėjų kaminuose įrengtų banžyčių tapyba. Senas Čavušino miestelis, kuriame dar visai neseniai olose gyveno graikai, tik iš pirmo žvilgsnio apsnūdęs, – mažose parduotuvėlėse prekiaujama vietinių meistrų dirbiniais, gal viename iš daugybės antikvariatų atkasime lobį, gal išalkusius koks kepėjas pamokys išsikepti kapadokietiškos duonos…, bet tikrai vietinio restoranėlio šeimininkas pavaišins gardžiais pietumis.

Pasisotinus atsiras jėgų kopti ir į fėjų kaminus Vienuolių slėnyje*. Iš ten suksime į Guray muziejų, kur sukaupta ne tik neįtikėtina senosios Kapadokijos keramikos kolekcija, bet ir įspūdingi šiuolaikinių puodžių dirbiniai. Nieko keisto, juk jis įsikūręs Avanos miestelyje – Kapadokijos puodžių sostinėje. Siauros gatvelės, lėtas gyvenimo tempas, svetingi žmonės…

Laisvu laiku galėsime pavakarieniauti, apsilankyti citrinomis kvepiančioje spa arba apsipirkti.

Nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

4 DIENA (antradienis)

Po pusryčių viešbutyje skubėsime į Kaimaklį* (apie 25 km). Tai – didžiausias požeminis miestas su gyvenamosiosmis patalpomis, virtuvėmis, mokyklomis, bažnyčiomis ir net vyno daryklomis. Mokslininkai mano, kad jame nuo priešų vienu metu mėnesius galėjo slėptis keli tūkstančiai žmonių. O kiek mieste aukštų – jie iki šiol nesutaria.

Sugrįžus ant žemės paviršiaus mūsų laukia Devrentas, – Iliuzijų slėnis. Vienas, žiūrėdamas į jo kalvas mato žvėris, kitas – medžius, trečias – debesis. O ką pamatysite jūs?

Kapadokija – ir pirmųjų krikčionių žemė. Nuostabiausius jų vienuolynus ir bažnyčias aplankysime Giorėmė muziejuje po atviru dangumi* ir pro fėjų kaminus žvelgdami į tolį palydėję miegop saulutę, leisimės ragauti naujų vietinės virtuvės šedevrų.

Laisvu laiku – virimo pamoka.

Nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

5 DIENA (trečiadienis)

Papusryčiavę viešbutyje mesime paskutinį žvilgsnį į mistišką žemę ir per Anatoliją pasileisime į Vakarus. Stabtelsime tik pasiekę vieną didžiausių pasaulyje Druskos ežerą. Balta dykuma ir tyla!

Gerokai po pietų pasieksime Koniją – ispūdingų mečečių, medresių, minaretų ir dar ispūdingesnės istorijos miestą (nuvažiuosime apie 300 km.).

Apsistoję viešbutyje lankysime besisukančių dervišų ordino kūrėjo, garsaus XIV a. poeto Rumio mauzoliejų, jo sielos draugo Šamso iš Tebrizo kapą ir XIII a. Alaaddino mečetę. Vakarieniausime restorane, kur patiekiamas tradicinis šios vietos maistas, ir skubėsime į besisukančių dervišų meditaciją*, vadinamą sema. Negirdėta mistiška muzika, keistas ritualas ir dervišų sukimąsis…

Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Konijoje.

6 DIENA (ketvirtadienis)

Po pusryčių viešbutyje šoksime į autobusiuką ir važiuosime už miesto (apie 50 km). Čatalhojukas – masinių turistų neatrasta vieta. Šiame mieste žmonės šurmuliavo prieš 9 tūkstančius metų, tada, kai iš Lietuvos tik traukėsi ledynai! Gyventojai statė ir puošė namus, rūpinosi švara, prekiavo su kaimynais, moterys ir vyrai buvo lygūs. Dabar čia triūsia archeologai bandydami įminti mūsų protėvių paslaptis, kurios neabejotinai pakeis pasaulio istoriją.

Sugrįžę į Koniją gėrėsimės XIII a. religinių mokyklų – Karatajaus medresės įspūdinga puošyba bei Indžės minareli akmens ir medžio raižiniais, sustosime prie pranašo Mohamedo bendražygio Mahmuto Bin Adiyy kapo, užsuksime į Azizijė mečetę, kurioje dera islamiškas menas ir Vakarų barokas. Po vakarienės turėsime laisvo laiko.

Nakvynė viešbutyje Konijoje.

7 DIENA (penktadienis)

Po pusryčių viešbutyje sukubėsime į oro uostą. Mūsų laukia skrydis į Stambulą.

Iš oro uosto privačiu atobusu nukaksime į viešbutį miesto širdyje ir apsigyvenę skubėsime ragauti garsiojo Stambulo gatvės maisto. O tada šoksime į laivą, kad pažintumėme turistų nenupėduotą miestą. Perskordę Bosforo bangas vėl atsidursime Azijoje – Uskiudare. Šį rajoną ypač mėgsta romantiški miestiečiai, gal todėl, kad daug meilės romanų užsimezga krantinėje, iš mažų stiklinaičių gurkšnojant arbatą. Ir mes ją gurkšnodami palydėsime saulę, bet prieš tai – užkopę į Mergelės bokštą* išklausysime romantiškas ir kraupias šios vietos legendas.

Pavakary grįšime į Europinę megapolio dalį ir aplankysime nuostabiąją Ortakiojaus mečetę. Jei suksimės spėriai, gal suspėsime ir į „Nekaltybės muziejų“*? Tie, kas skaitė Nobelio premijos laureato Orhano Pamuko to paties pavadinimo knygą, ten įstrigs ilgam, jei ne – smalsu pasidairyti po XX a. antrosios pusės stambuliečių namus.

Vakare laivą laiką galėsime leisti hipsteriškame Džihangire – butikinės parduotuvės, restoranėliai, barai.  O gal norite į džiazo klubą?

Nakvynė viešbutyje Stambule.

8 DIENA (šeštadienis)

Pusryčiausime viešbutyje. Po to – laisvas laikas paskutiniems atodūsiams, paskutiniems pirkiniams. 13 val., deja,  turėsime pajudėti link oro uosto. Lėktuve bus patiekti skanūs pietūs. Vilniuje turėtume nusileisti apie 19 valandą.

Akcentai

Geremė. Miestelis ir muziejus po atviru dangumi. Pirmųjų krikščionių bažnyčios su nenusakomo grožio tapyba.

Kaimaklis. Didžiausias iš 36 atrastų senųjų gyventojų požeminių miestų, kuriame gyveno keli tūkstančiai žmonių.

Balandžių slėnis. Vieta, kur olose peryklas įsitaisė balandžiai.

Devrentas. Slėnis, kurio gamtovaizdis panašus į Mėnulio. 

Čavušinas. Olose buvęs senųjų graikų kaimelis. 

Avanos. Puodžių miestelis, kur keraminiai dirbiniai gaminami jau 5 000 metų.

Čatalkaya. Didžiausios Kapadokijos uolos, vadinamos fėjų kaminais. 

Raudonasis, Rožinis, Meilės ir Vienuolių slėniai. Įspūdingos uolos su natūraliais tuneliais, balandžių peryklomis ir vynuogynais.

Tuz golu. Vienas didžiausių pasaulyje druskos ežeras.

Konija. Miestas, garsėjantis kaip sufijų – mistiškos islamo šakos – centras.

Mevlanos muziejus. Rumio kapavietė ir pastatų kompleksas.

Šamso iš Tebrizo mečetė. Šamso kapavietė.

Aladino mečetė. XIII a. pagrindinė Konijos mečetė.

Karatajaus medresė. XIII a. religinė mokykla, garsėjanti įspūdinga puošyba.

Indžės minareto medresė. Religinė mokykla su žavinčiais akmens ir medžio raižiniais.

Čatalhojukas. Piliakalnis, kur žmonės gyveno prieš 9 000 metų.

Uskiudaras. Azijinėje Stambulo dalyje esantis rajonas.

Mergelės bokštas. Bosforo sąsiaurio saloje esantis pastatas. Buvęs apžvalgos bokštas ir kalėjimas.

Konstantinopolio siena. Bizantijos miestą juosusios įspūdingos sienos likučiai ir vartai.

Choros bažnyčia. Bizantiško meno šedevras – įspūdingos freskos ir mozaikos.

Balatas. Vienas seniausių Stambulo rajonų, kur gyvena ir labai religingi žmonės, ir laisvamaniai, menininkų centras.

Geležinė bažnyčia. XIX a. iš geležies pastatyta įspūdinga bulgarų bažnyčia.

Ekumeninis patriarchatas. Arba Konstantinopolio patriarchatas – graikų ir romos ortodoksų stačiatikių administracinis centras, bažnyčia.

Džihangiras. Rajonas Europinėje Stambulo dalyje, kur daug butikų, naktinio gyvenimo centras.

Nekaltybės muziejus. Pagal Nobelio premijos laureato Orhano Pamuko to paties pavadinimo knygą įrengtas muziejus.  

Svarbi informacija

KELIONĖS TIPAS

Istorinė–patyriminė–aktyvi

}

LAIKAS

Vasarą – kaip pas mus, žiemą – +1   

VIZA

Nereikalinga

KELIAUTOJŲ KIEKIS

12-14

SUDĖTINGUMAS

Lengva–vidutinė

w

KELIONĖS VADOVAS

Aušrinė

v

KALBA

Turkų

VALIUTA

Turkijos lira

TRANSPORTAS

Privatus/viešasis

ELEKTRA

220v

Kelionės paketas

Įskaičiuota į kelionę

Z

Apgyvendinimas puikiuose viešbučiuose, kurie atitinka 3*–4*

Z
Pusryčiai, 4 vakarienės, 1 pietūs
Z

Visi pervežimai

Z
Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos bei vertimas
Z
Vietinių gidų paslaugos
Z
Ekskursijos
Z
Vyno ragavimas
Z
Kai kurie įėjimo į muziejus bilietai
Z
Kelionės dokumentų sutvarkymas

Neįskaičiuota į kelionę

Lėktuvų bilietai Vilnius–Stambulas–Kapadokija–Stambulas–Vilnius (apie ~250–350 Eur)

Bilietai į visus * pažymėtus objektus,– turistas moka vietoje (apie ~65 Eur)

Viešasis transportas Stambule
Pietūs ir vakarienės
Arbatpinigiai (apie 10% paslaugos sumos)
Medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės finansinių nuostolių draudimai
Asmeninės išlaidos
Priemoka už vienvietį kambarį – 300 Eur

Galimybės

Z

Pratęsti buvimą Stambule (būtina užsakyti iš anksto)

Z

Pasirinkti ypatingą viešbutį (būtina užsakyti iš anksto)

Z

Skristi oro balionu (būtina užsakyti iš anksto ~200–300 Eur)

Z

Gala vakarienė ypatingame restorane su vaizdu į naktinį miestą (~50 Eur)

Z

Turkiška pirtis – hamamas (~40 Eur)

Z

Virimo pamoka (~20 Eur)

Z

Apsipirkti geriausiuose butikuose, įsigyti aukščiausios kokybės rankų darbo kilimų, sidabro aukso, odos, keramikos dirbinių.